Lansko leto sva se odpravila na dopust na Maldive. Ne, nisva šla na potovanje, šla sva na dopust, na oddih, kar je bilo za naju prvič. A nama je dobro delo. Pa sva si rekla, da bi lahko vsako leto šla za približno en teden nekam na dopust, na morje. Hrvaška nama je preblizu (pa tudi ogromno sva jo že videla, ko sva hodila na počitnice s starši), zato sva rekla, da bova za najine dopuste iskala kakšno bolj oddaljeno destinacijo. In tako se lani odpravila na Maldive, letos pa se odpravljava na Sejšele.
Zakaj Sejšeli?
Zakaj sva izbrala ravno Sejšele? Že lansko leto so bili v najinem ožjem izboru, ampak so potem Maldivi zmagali. Letos sva rekla, da greva na dopust za en teden, zato sva iskala destinacije, kjer ni pretirane časovne razlike. Da ne bi imela “jetlag-a” praktično cel čas potovanja. Hkrati sva želela, da je na destinaciji še kaj za videt in doživet in da so letalske karte relativno ugodne. V teh časih je ravno slednje najtežje najti. Obmorskih krajev, kamor bi šla na dopust je bilo ogromno, ampak ugodnih letalskih kart … teh pa kar ni in ni bilo. Končno je prišla ena “akcija” za letalske karte do Sejšelov. Cena sicer ni bila pretirano akcijska (okoli 550€), ampak v primerjavi s cenami za ostale destinacije, se nama je zdela še kar ugodna. No in tako je padla odločitev, da greva letos na Sejšele.
Kdaj na Sejšele, za koliko časa?
Na Sejšele potujeva v sredini junija, kar je menda kar dober čas za obisk te otoške države. Zbirala sva predvsem termin, ko ni bilo drugih obveznosti, hkrati pa je to sovpadalo še s sezono JV monsuna na Sejšelih (kar pomeni precej suho vreme, a rahlo vetrovno). Potujeva za en teden, pač na morje. Preostali dopust bova porabila za potovanja, zato sva rekla, da je za morje res namenjen samo en teden.
Kakšen je plan za Sejšele?
Maldive lani sva res začrtala kot dopust, za Sejšele letos pa imava vseeno tudi nekaj popotniških želja. Vsi ste verjetno že videli kakšno fotografijo plaž na Sejšelih, kajne? Palme, pesek in ogromne granitne skale. Rok je seveda s seboj spakiral plezalno opremo in bova poskusila tudi kakšno od teh skal preplezat. Ali bo uspelo, še ne veva. Na spletu ni praktično nič informacij o plezanju na Sejšelih. Na glavnem otoku Sejšelov – Mahe imajo tudi precej visoke gore (okoli 900m), tako da si želiva tudi malo pohodništva na Sejšelih.
No, pa seveda bova tudi kaj na plažah, obiskala bi rada njihove želve velikanke, videla palmo, ki proizvede največji kokos na svetu – coco de mer, se šla malo potapljat (snorklat), želja je, da bi se najedla tropskega sadja … Tako, torej bo tole kombinacija dopusta in malo raziskovanja. Obiskala bova vse tri večje otoke Sejšelov: Mahe, Praslin in La Digue.
Kako bosta potovala, kje bosta spala?
Med otoki se bova premikala s trajekti, po otokih pa malo mešano. La Digue je otok brez avtomobilov, tako da bova tam najela kolo, Praslin ima menda kar dobre avtobusne povezave, torej bova uporabljala javni prevoz. Na Mahe-ju pa še ne veva. Ali bova najela avto, ali pa morda uporabila kar taksi – v skrajnem primeru pa greva morda spet z busi naokoli. Na Maheju bova namreč relativno malo časa, zato bi rada bila čim bolj učinkovita pri premikih.
Na Maldivih sva si privoščila tudi malo razvajanja in sva šla za nekaj dni v resort. Na Sejšelih pa so cene tako visoke, da na resort niti nisva pomislila. Rezervirala sva si apartmaje, tako da si bova lahko tudi sama kdaj kaj skuhala. Cene na Sejšelih so naju kar presenetile. Sva mislila, da so Maldivi tista ultimativna, draga destinacija, ampak so Sejšeli bistveno dražji. Bova več o tem pisala, ko se vrneva.
Trajekti med otoki so že rezervirani, nastanitve tudi, nahrbtnika sta spakirana (jap, greva z nahrbtniki, itak!). Danes zvečer odletiva proti jugu! Se tipkamo po dopustu! 🙂